Sklep wybijający się w internecie

Współczesny handel w coraz większym stopniu przenosi się do internetu. Proces taki zapoczątkowany został już kilkanaście lat temu, wraz z pojawieniem się i stopniowym wzrostem popularności platform aukcyjnych. Obecnie ciężko jest znaleźć osobę w wieku poniżej 60 lat, która choć raz nie była stroną transakcji realizowanej za pośrednictwem sieci.


Wzrost popularności tej formy zakupów oznacza jednakże również wzrost konkurencji. Nowe sklepy internetowe pojawiają się jak grzyby po deszczu, jednakże odniesienie sukcesu tego typu działalności uzależnione jest od wielu czynników, między innymi od widzialności w internecie.

Ludzie poszukując sklepu internetowego zazwyczaj wpisując interesująca ich frazę do wyszukiwarki internetowej. Dlatego też jeśli witryna sklepowa ma być często odwiedzana niezbędne jest odpowiednie pozycjonowanie sklepu internetowego.

Działania SEO dla e-commerce – bo tak fachowo określa się podnoszenie poziomu widoczności strony w wyszukiwarkach – to zadanie realizowane przez wyspecjalizowane w tym zakresie firmy. Pozycjonowanie e-commerce pozwala w dość szybkim okresie zwiększyć ruch na stronie.

seo9

Oczywiście obarczone jest to kosztami, jakie należy ponieść za realizację takiej usługi. W ostatecznym rozrachunku przekłada się to na realne korzyści, szczególnie w przypadku nowych sklepów.

źródło: 
http://promotraffic.pl/pozycjonowanie-e-commerce/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>