Być widocznym w sieci

Coraz więcej osób tworzy dzisiaj swoje strony internetowe. Robią to właściciele firm, osoby prywatne chcące pokazać światu swoje pasje, a także przeróżne sklepy internetowe. Słowem- bardzo dużo osób. Jak zatem spowodować, żeby ktoś w ogóle wszedł na naszą stronę?

Pozycjonowanie stron internetowych

Oczywiście odpowiedzią jest tutaj pozycjonowanie. Co to właściwie jest? Generalnie są to działania mające na celu znalezienie się linku do naszej witryny na jak najwyższym miejscu w wyszukiwarce w odpowiedzi na konkretne hasła. Pozycjonowanie jest pojęciem bardzo szerokim i obejmuje content marketing, linking, którego celem jest przekonanie internautów do udostępniania i polecania naszej strony oraz SEO.

con2

Czym jest SEO?

Tu dochodzimy do drugiego, ważnego elementu, który często mylony jest z pozycjonowaniem. Należy zatem jeszcze raz dokładnie podkreślić, że SEO to jedynie element pozycjonowania. Na czym on polega? Jest to optymalizacja treści oraz kodu i struktury witryny internetowej. A dokładniej? W skład działań SEO wchodzą np. umieszczenie słów kluczowych w tekstach, odpowiednie zbudowanie menu, przygotowanie witryny do standardów W3C i wiele innych działań.

Dlaczego pozycjonowanie w Google jest ważne?

Jak już zostało to wspomniane wcześniej- niestety bez pozycjonowania naszej strony i zoptymalizowania jej, znajdziemy się na szarym końcu wyników wyszukiwania. A zapytajmy samych siebie- czy szukając czegoś w internecie oglądamy dwudziestą stronę wyników? Nie bardzo. Zatem jeśli znajdziemy się na tak dalekiej pozycji, to na naszą stronę nikt nie wejdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>